Dzisiaj: 117
W tym miesiącu: 4768
Wszystkich: 735509

Warownie i zamki jurajskie

Warownie jurajskie to system średniowiecznych zamków królewskich, zamków prywatnych oraz stażnic stojacych na straży granicy Królestwa Polskiego. Większość z zamków i stażnic powstała na wniesieniach oraz na trudno dostępnych wapiennych skałach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Warownie te, ze względu na położenie, zwane są często Orlimi Gniazdami. Pod adresem www.warowniejurajskie.pl powstaje serwis promujący te piękne średniowieczne twory, które w połączeniu z ostańcami wapiennymi na Jurze tworzą niepowtarzalny klimat tego regionu Polski.

Darmowa Aplikacja Mobilna Szlaku Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd jest jednym z najciekawszych szlaków w Polsce, najlepszym produktem turystycznym 2012r. Dzięki mobilnej aplikacji można w swoim telefonie, tablecie, komputerze podziwiać przepiękne zamki, kluczyć w labiryncie malowniczych ostańców czy też zwiedzać liczne zabytki, poznając historię Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Aplikacja jest bezpłatna.

Przewodnik jest ilustrowany zdjęciami w jakości HD. Dzięki temu z łatwością można wybrać interesujący cel wycieczki.

Wędrując Szlakiem Orlich Gniazd ze swoim telefonem można łatwo kontrolować, które miejsca już odwiedziliśmy, a których miejsc jeszcze nie poznaliśmy.

Bezpłatną aplikację można pobrać na klikając  Tutaj 

Zamek Olsztyn - Festyn z okazji Dnia Dziecka

 Caritas Archidiecezji Częstochowskiej po raz trzeci organizuje 28 maja 2013 r. Festyn z okazji Dnia Dziecka na Zamkowych Błoniach w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy dzieci i opiekunów do udziału w festynie, szczegóły na plakacie.

Start serwisu Warownie-Jurajskie.pl

Ruszamy - po wielu tygodniach przygotowań startuje nowy serwis: Warownie-Jurajskie.pl. W serwisie znajdują się już opisy warowni i zamków jurajskich wraz legendami ich dotyczącymi. Pomimo, że staraliśmy się opracować bardzo dokładnie opisy zamków, nasze plany są dużo większe - w najbliższych dniach będziemy dodać kolejne elementy naszego portalu: te elementy to m.in. galerie fotograficzne zamków, panoramy sferyczne (aktualnie będące w opracowaniu), mapy Google z planami dojazdów do ruin zamków oraz bazę noclegową w rejonach ruin średniowiecznych warowni. Zapraszamy.