Dzisiaj: 118
W tym miesiącu: 4769
Wszystkich: 735510

Warownie i zamki jurajskie

Warownie jurajskie to system średniowiecznych zamków królewskich, zamków prywatnych oraz stażnic stojacych na straży granicy Królestwa Polskiego. Większość z zamków i stażnic powstała na wniesieniach oraz na trudno dostępnych wapiennych skałach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Warownie te, ze względu na położenie, zwane są często Orlimi Gniazdami. Pod adresem www.warowniejurajskie.pl powstaje serwis promujący te piękne średniowieczne twory, które w połączeniu z ostańcami wapiennymi na Jurze tworzą niepowtarzalny klimat tego regionu Polski.

Zamek Bydlin, Strażnica w Przewodziszowicach

Ruiny zamku w Bydlinie, wrzesień 2013, po odbudowie murów

Przy zamku w Bydlinie oraz przy strażnicy w Przewodziszowicach zamieściliśmy nowe galerie fotografii. Zapraszamy do oglądania.

www.warownie-jurajskie.pl/zamek-bydlin-fotografie

www.warownie-jurajskie.pl/straznica-przewodziszowice-fotografie

Zamek w Smoleniu - fotografie i panoramy sferyczne

W karcie zamku w Smoleniu dodaliśmy świeżutkie fotografie (wykonane 1 marca 2014) oraz panoramy sferyczne. Fotografie pokazują już zamek po wykonaniu poprawek i uzupełnienia murów oraz po wykonaniu drewnianych schodów prowadzących na zamek górny oraz metalowych schodów wewnątrz wieży na zamku górnym, dzięki któremu można wejść na sczyt wieży (m.in. stamtąd wykonana jest jedna z panoram sferycznych). Zapraszamy do oglądania fotografi:

http://www.warownie-jurajskie.pl/zamek-smolen-fotografie

oraz panoram:

http://www.warownie-jurajskie.pl/smolen-panoramy

ZAMEK - SEZON ZIMOWY 2013/2014

Informujemy, iż na terenie Zamku trwają prace modernizacyjne związane z realizacją projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 pod nazwą: „Modernizacja i budowa nowej infrastruktury około turystycznej przy Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu"


W związku z prowadzoną modernizacją obiektu ruinyZamku Ogrodzienieckiego
nie będą udostępnione do zwiedzania od 12 listopada 2013r. do odwołania.